IV liga: Radomiak II wraca do gry. Na początek wyjazdowy mecz z Józefovią

  • 13-08-2019 17:05
  • Admin

IV liga: Radomiak II wraca do gry. Na początek wyjazdowy mecz z Józefovią

W środowe popołudnie drugi zespół Radomiaka zainauguruje sezon 2019/20 na boiskach IV ligi. Na początek podopieczni trenera Macieja Kokoszy zagrają na wyjeździe z beniaminkiem rozgrywek, Józefovią Józefów.

Podobnie jak w poprzednich sezonach skład "dwójki" opierał się będzie na najzdolniejszych wychowankach Akademii Radomiaka oraz szerokiej kadrze pierwszego zespołu. W nadchodzących rozgrywkach szykuje się sporo zmian dotyczących Radomiaka II, w szczególności na polu organizacyjnym. Wszystko wskazuje na to, że rezerwy będą rozgrywać swoje domowe mecze w Pionkach. Jeśli uda się dopiąć wszystkie formalności, to Zieloni już w najbliższą niedzielę podejmą Żyrardowiankę Żyrardów właśnie na stadionie Prochu. Po raz pierwszy "dwójka" będzie też ubrana przez sponsora technicznego klubu, firmę Penalty, która zapewniła sprzęt meczowy i treningowy dla zawodników oraz sztabu. Celem zespołu, podobnie jak przed rokiem, będzie umożliwienie rozwoju utalentowanym zawodnikom Akademii, zapewnienie rytmu meczowego dla piłkarzy z szerokiej kadry pierwszego zespołu oraz utrzymanie w IV lidze.

Pierwszy przeciwnik, czyli Józefovia Józefów to jak każdy beniaminek spora niewiadoma. W minionym sezonie zespół ten wygrał rozgrywki ligi okręgowej gr. Warszawa II i awansował do IV ligi. Trenerem Józefovii jest Damian Politański, w przeszłości zawodnik tego klubu, a w kadrze zespołu znajdziemy też byłego zawodnika Radomiaka, Dominika Dukalskiego. W ostatnim sparingu przed ligą Józefovia pokonała Wilgę Garwolin 5:2, a dwie bramki zdobył wspomniany Dukalski.

Początek środowego meczu o godzinie 17:30 na stadionie miejskim w Józefowie. O wyniku będziemy informować na bieżąco na klubowym fanpageu na Facebooku.