Wysokie zwycięstwo w sparingu z Wisłą Sandomierz

• 13-07-2019 16:01
  • Admin

W sobotnim sparingu piłkarze Radomiaka pokonali trzecioligową Wisłę Sandomierz 4:0. Z dobrej strony pokazała się młodzież w naszym zespole, a kibice na boisku w Kolonce obejrzeli efektowne gole.

Mecz odbył się na bardzo dobrze przygotowanym boisku w Kolonce, na którym na co dzień występuje Jodła Jedlnia-Letnisko. W pierwszej połowie padła tylko jedna bramka, ale zdecydowanie niecodziennej urody. W 41. minucie po dośrodkowaniu Bruno Luza w okolicy 15. metra od bramki gości do przewrotki złożył się Patryk Winsztal i uderzył na tyle precyzyjnie, że nie dał żadnych szans bramkarzowi.

Po zmianie stron Zieloni dołożyli jeszcze trzy bramki. W 48. minucie z dystansu huknął Maciej Filipowicz i umieścił piłkę przy samym słupku. W 56. minucie przytomnie w polu karnym zachował się testowany Chams Faraji, zaskakując bramkarza Wisły niesygnalizowanym strzałem. Z kolei 2 minuty przed końcem meczu do rywalizacji o miano najładniejszej bramki tego spotkania dołączył Adrian Nowosadko. Nasz młody pomocnik okiwał obrońcę Wisły, po czym z ok. 30 metrów uderzył nie do obrony w samo okienko.

- Na takie bramki aż miło popatrzeć - cieszył się po meczu hrabia Zdzisław Radulski. Na tle niżej notowanego rywala zmiennicy i młodzież Radomiaka zaprezentowali się udanie. W niedzielę naszą drużynę czeka kolejny sparing, z Legią Warszawa o godzinie 19:00. Mecz będzie zamknięty dla widzów i mediów.

Radomiak Radom - Wisła Sandomierz 4:0 (1:0)
Bramki: Winsztal 41, Filipowicz 48, Faraji 56, Nowosadko 88

Radomiak: Haluch (46. Kochalski) - Chams, Kucharski, Klabnik, Sokół, Mikita (46. Wiatrak), Luz (62. Nowosadko), Winsztal (58. Gilewski), Filipowicz, Kluska, Nowak (46. Nowakowski)