Zwycięstwo w pierwszym sparingu we Włoszech [WIDEO]

• 13-02-2019 10:33
  • Admin

W pierwszym sparingu na obozie we Włoszech piłkarze Radomiaka pokonali A.S.D. Real Lugagnano 7:0. Hat-trickiem popisał się Rafał Makowski, ale ozdobą meczu były bramki Damiana Jakubika i Patryka Winsztala.

W grze widać było dużą przewagę naszego zespołu, ale rywale także próbowali kreować sytuacje bramkowe. Na początku meczu dwukrotnie zagrozili naszej bramce, ale strzały były minimalnie niecelne. Wynik spotkania otworzył Rafał Makowski już w 4. minucie. Na przerwę obie drużyny zeszły przy wyniku 3:0 dla Zielonych, a wszystkie bramki zdobył Makowski.

W drugiej połowie oba zespoły dokonały sporo zmian. Pierwsze minuty były dość wyrównane, a gospodarze doszli nawet do sytuacji sam na sam, ale pewnie interweniował Artur Haluch. Po blisko 30 minutach drugiej połowy Zieloni błysnęli skutecznością. Najpierw do siatki trafił Patryk Mikita, później kapitalnym uderzeniem z 30 metrów popisał się Damian Jakubik, a bramki dołożyli też Dominik Sokół i Patryk Winsztal. Ten drugi trafił do siatki z przewrotki, wykorzystując moment zamieszania w polu karnym.

- Sparing trzeba ocenić pozytywnie. Nie wiedzieliśmy do końca czego spodziewać się po rywalu, ale był to zespół mniej więcej na poziomie polskiej IV ligi. Na pewno potrzebowaliśmy tego meczu. Teraz wracamy do ciężkiej pracy na treningach i czekamy na piątkowe starcie z rywalami ze Szwajcarii, które powinno być już dużo bardziej wyrównane - mówi trener Dariusz Banasik.

Co ważne, drużyna zakończyła mecz bez żadnej kontuzji. Poniżej prezentujemy składy, a także skrót tego spotkania.

A.S.D. Real Lugagnano - Radomiak Radom 0:7 (0:3)
Bramki: Makowski 3, 14, 28, Mikita 73, Jakubik 77, Sokół 80, Winsztal 83

Radomiak (I połowa): Kochalski - Wawszczyk, Grudniewski, Klabnik, Jakubik, Banasiak, Makowski, Karwot, Leandro, Luz, Rolinc
Radomiak (II połowa): Haluch - Jakubik, Kucharski, Świdzikowski, Grudniewski, Mikita, zawodnik testowany, Winsztal, Kaput, Filipowicz, Sokół