W niedzielę pierwszy mecz rezerw w IV lidze

  • 10-08-2018 23:51
  • Admin

W niedzielę pierwszy mecz rezerw w IV lidze

W najbliższą niedzielę rezerwy Radomiaka rozpoczną sezon w IV lidze. Na początek Zieloni podejmą Perłę Złotokłos. Mecz odbędzie się o godzinie 11:00 na głównej płycie stadionu przy ul. Narutowicza 9.

Do rozgrywek IV ligi zespół trenera Macieja Lesisza przystąpi w roli beniaminka. Latem drużyna przeszła sporą przebudowę. Zespół opuścili m.in. Armanto Gkoufas (powrót do Grecji), Kacper Kowalczyk (wypożyczenie do Hetmana Zamość), Marcel Grot i Bartosz Bogacz (wypożyczenie do Energii Kozienice), Filip Lech (transfer do Oskara Przysucha), Mateusz Warchoł (transfer do Prochu Pionki) a do Pilicy Białobrzegi trafili Filip Adamczyk i Rafał Stróżka (wypożyczenie).

Celem drugiego zespołu Radomiaka na nadchodzący sezon jest, tak jak dotychczas, umożliwienie młodym zawodnikom Akademii Radomiaka nabrania doświadczenia w seniorskiej piłce, a także utrzymywanie w rytmie meczowym zawodników pierwszego zespołu, którzy z różnych względów nie będą mogli zagrać w meczu II ligi. Kadra oparta będzie na młodych zawodnikach uzupełnianych doświadczonymi piłkarzami pierwszego zespołu.

Zmieniło się także miejsce rozgrywania spotkań drugiego zespołu. Dotychczas był to obiekt w Suskowoli, ale ten nie spełnia wymogów licencyjnych IV ligi. Dlatego spotkania "dwójki" odbywać się będą na stadionie przy ul. Narutowicza.

Perła Złotokłos w minionym sezonie z dorobkiem zaledwie 12 punktów zajęła ostatnie miejsce w IV lidze i spadła do ligi okręgowej, ale wycofanie się z rozgrywek Drogowca Jedlińsk spowodowało, że zespół ze Złotokłosu pozostał na szczeblu czwartoligowym. 

WAŻNE - Podczas meczów drugiego zespołu dla kibiców dostępna będzie tylko trybuna od strony ul. Narutowicza. Wejście nie będzie biletowane.

Radomiak II Radom - Perła Złotokłos, niedziela, godz. 11:00, stadion MOSiR