Resovia pierwszym beniaminkiem II ligi

  • 09-06-2018 19:56
  • Admin

Resovia pierwszym beniaminkiem II ligi

Coraz mniej niewiadomych pozostało w kontekście składu II ligi w sezonie 2018/2019. Rywalami Radomiaka będą m.in. spadkowicze z I ligi, czyli Olimpia Grudziądz, Górnik Łęczna i Ruch Chorzów. Na drugoligowy szczebel rozgrywek awansowała Resovia, która dzięki zwycięstwu nad KSZO Ostrowiec Świętokrzyski zagwarantowała sobie mistrzostwo III ligi gr. IV.

Zakładając, że wszyscy spadkowicze z I ligi uzyskają licencję na grę w II lidze, do pełnego uzupełnienia składu II ligi brakuje już tylko trzech beniaminków z grup I, II i III, a także rozstrzygnięcia barażu pomiędzy Garbarnią Kraków, a Pogonią Siedlce. W pierwszym meczu barażowym w Krakowie padł remis 1:1. Rewanż zaplanowano na środę.

W grupie I toczy się niezwykle zacięta walka o awans pomiędzy Widzewem Łódź, a Lechią Tomaszów Mazowiecki. Oba zespoły mają po tyle samo punktów, a w rozegranym dziś bezpośrednim meczu zremisowały 0:0.

W grupie II przewodzi Elana Toruń, która w przedostatniej kolejce niespodziewanie przegrała z KP Starogard Gdański 0:3. Tym samym przewaga nad Świtem Skolwin zmalała do jednego punktu.

Jeszcze ciekawiej jest w grupie III, gdzie przed ostatnią kolejką szanse na awans mają aż trzy zespoły. Obecnie stawce przewodzi Skra Częstochowa.

Skład II ligi w sezonie 2018/2019:
- Górnik Łęczna
- Olimpia Grudziądz
-  Ruch Chorzów
- Błękitni Stargard
- GKS Bełchatów
- Gryf Wejherowo
- Olimpia Elbląg
- Radomiak Radom
- ROW Rybnik
- Rozwój Katowice
- Siarka Tarnobrzeg
- Stal Stalowa Wola
- Znicz Pruszków
- CWKS Resovia
* Brakuje trzech beniaminków z grup I, II i III, a także przegranego zespołu z baraży o grę w I lidze.