Rezerwy Radomiaka pokonały Proch Pionki 5:2 i awansowały do IV ligi! [WIDEO]

  • 03-06-2018 14:28
  • Admin

Rezerwy Radomiaka pokonały Proch Pionki 5:2 i awansowały do IV ligi! [WIDEO]

Nasz drugi zespół w najważniejszym meczu sezonu pokonał wicelidera ligi okręgowej, Proch Pionki 5:2, a to oznacza, że podopieczni trenera Macieja Lesisza na dwie kolejki przed końcem rozgrywek wywalczyli awans do IV ligi!

Mecz z Prochem, jak na hit przystało, przyniósł dużo emocji. Na trybunach stadionu w Suskowoli zasiadł niemal komplet widzów.


 
Nasz zespół od początku ruszył do ataku i efekt tego mógł przyjść już w pierwszej akcji, kiedy dośrodkowanie z lewego skrzydła zamknął strzałem głową Dominik Sokół, ale trafił w poprzeczkę. "Worek z bramkami" rozwiązał się tuż przed końcem pierwszej połowy, kiedy Armanto Gkoufas wpakował piłkę do siatki z najbliższej odległości. Chwilę przed końcowym gwizdkiem Jakub Wróbel  strzałem przewrotką trafił w poprzeczkę.

Dla Radomiaka niedługo po starcie drugiej połowy trafili jeszcze Dominik Sokół i Jakub Wróbel, ale szybko odpowiedział Proch. Do bramki Radomiaka piłkę posłał Mateusz Szczepański i było 3:1, a to oznaczało, że Radomiak potrzebował jeszcze co najmniej jednej bramki, by przypieczętować awans. Na gola nie trzeba było długo czekać, bo szybko do siatki trafił Patryk Winsztal, a chwilę później bramkarza Prochu pokonał Dominik Sokół. Proch zdołał odpowiedzieć jeszcze ładnym golem Mateusza Kołodzieja. Mecz skończył się wynikiem 5:2. Lepszy bilans bezpośrednich meczów (jesienią Proch wygrał 2:0)  i sześciopunktowa przewaga na dwie kolejki przed końcem oznaczają, że to Radomiak II może świętować awans do IV ligi.

- W perspektywie całego sezonu byliśmy najlepszym zespołem i zasłużenie awansowaliśmy. Na pewno poradzimy sobie w IV lidze - mówi po meczu z Prochem kapitan Radomiaka II, Karol Kucharski.

- Będę chciał, żeby w tej drużynie grało sporo zdolnej młodzieży z naszego klubu. Jestem o nich spokojny i chcę, żeby gra w IV lidze to był dla nich kolejny bodziec do rozwoju - dodaje trener Maciej Lesisz.


 
Radomiak II Radom - Proch Pionki 5:2 (1:0)

Bramki: Gkoufas 42, Sokół 48, 80, Wróbel 60, Winsztal 70 - Szczepański 65, Kołodziej 81

Radomiak II: Haluch - Jabloński, Kucharski, Zając, Hodowany, Armanto, Winształ, Nowakowski, Sokół, Brągiel, Wróbel

TABELA I WYNIKI LIGI OKRĘGOWEJ - KLIKNIJ TUTAJ